Z výhod investovania do zlata: Skladovateľnosť

Jednou z výhod pri investovaní do zlata je jeho ľahké skladovanie.  Ak nie ste národná banka, alebo drogový kráľ, tak v súvislosti s vlastníctvom zlata nie sú spojené žiadne veľké náklady. No s veľkým bohatstvom súvisí aj veľký strach, že niekto o to vaše bohatstvo bude usilovať a zabezpečenie niečo stojí. To neplatí v prípade zlatých certifikátov či indexových fondov. Ak nakupujete fyzické zlato v podobe tehličiek či mincí, tak tam nejaké náklady budú. Či už ide o doručenie alebo kúpu trezora, ak nejaký chcete mať. Netreba vám však garáž, ani regály, ani špeciálne miestnosti, ani ochranu pred počasím či inými vonkajšími vplyvmi.

Ani ten trezor nepotrebujete extra veľký, pretože v malom kúsku zlata sa ukrýva veľká hodnota, ktorá je zároveň ľahko prenositeľná. A tak aj v malom trezore môžete schovávať veľké bohatstvo.

 

 

Ak investujete do zlatých mincí, tak napríklad 1 uncová zlatá minca viedenských filharmonikov má priemer 37 mm a výšku iba 2mm. Môžete je uskladniť, schovať či podarovať pri rôznych príležitostiach a životných udalostiach. A schováte ju aj pred systémom.

Čo sa týka investovania do fyzického zlata, tak veľkú výhodu má jeho hmatateľnosť a že sa nevyparí. Nezmizne ako digitálna investícia, ktorú nikomu neukážete, ak nemáte po ruke displej, internet či elektrinu. A ste to vy, kto svoju zlatú tehličku alebo mincu drží. Vy sa rozhodnete kedy a ako s ňou naložíte.