Ako na zlato: Zlatá kniha nielen o zlate

Parádna kniha. Keď ju chytíte do ruky v tom vymakanom zlatom obale, tak máte naozaj pocit, že držíte niečo výnimočné. Že si na jej výrobe a celkovom vzhľade niekto dal záležať. A zďaleka to nie je iba o obale. Kniha AKO NA ZLATO – PENIAZE PRE NEVERIACICH od Juraja Karpiša má výpovednú hodnotu. Cenné informácie písané tak, aby im porozumel každý. A kto by čakal zväzok chválospevov o zlate, ten bude prekvapený, pretože to nie je iba o zlate a o jeho výhodách. Spomenuté sú obe strany mince, pretože všetko má svoje plusy aj mínusy a nie všetko je pre každého. Niekto chce investovať, niekto špekulovať. Niekto hľadá istoty, niekto je pripravený riskovať. Niekto dáva prednosť hodnotám, overeným tisíckami rokov a niekto hľadá moderné, virtuálne cesty. Niekto nakupuje ihneď a vo veľkom množstve, niekto radšej postupne. Niekto analyzuje, niekto sa rozhoduje na základe pocitov. Niekto študuje a niekto radšej využíva rady odborníkov. Niekto hľadá anonymitu a daňové výhody, niekto sa radšej majetkom a bohatstvom chváli.

Kniha ponúka viacero pohľadov na zlato, investovanie, ekonomiku, krízu, správanie ľudí a psychológiu peňazí. Zlých peňazí. A keď sme už pri tých zlých peniazoch, tak autor tejto knihy napísal a v roku 2015 vydal aj knihu ZLÉ PENIAZE . Podstatne hrubšia kniha, no číta sa ľahko. Obe knihy sú už aj v českom preklade.

Každý, koho zaujíma téma zlata, peňazí, investovania či názory na infláciu a krízu, by si mal túto knihu zaobstarať. A kto vie, možno po jej prečítaní zatúžite aj vy po zlatej tehličke alebo po investovaní do zlata, či už jednorazovo, alebo vo forme sporenia do zlata. No samozrejme, že tých foriem investovania do zlata je viac. Aj o tom sa dozviete v knihe AKO NA ZLATO.

www.jurajkarpis.com